Oncologiefysiotherapeut

Als gevolg van kanker of de medische behandeling bij kanker, kunt u lichamelijke en psychische klachten krijgen. Mogelijk kunt u minder goed bewegen, heeft u minder spierkracht en last van vermoeidheid. Pijn en spanningsklachten kunnen aanwezig zijn. De oncologiefysiotherapeut kan u begeleiden om sterker en mobieler te worden. Daarnaast kunt u adviezen krijgen over bewegen en trainen.

Sandra Slutter, Remco Veldhuis en Everdien Griffioen
Fysiotherapeuten met aandachtsgebied oncologie

Centrum in Beweging
Patronaatsstraat 10, 7131 CG Lichtenvoorde 
Tel praktijk: 0544-375045 
Sandra Slutter: 06-46063390 | S.Slutter@centruminbeweging.nl 
Remco Veldhuis: 06-27052194 | R.Veldhuis@centruminbeweging.nl
Everdien Griffioen: 0544-375045 | E.Griffioen@centruminbeweging.nl 

www.centruminbeweging.nl

Diëtist

Door kanker en/of de behandeling kunt u problemen krijgen met eten. Lekker eten is vaak niet meer vanzelfsprekend. Bijvoorbeeld wanneer uw smaak is veranderd. Of als u door de behandeling misselijk bent of last heeft van verstopping. Als gevolg kunnen gewichtsveranderingen ontstaan. Een goed lichaamsgewicht is van belang om de behandelingen te kunnen doorstaan, schade door de behandelingen te beperken en het herstel hiervan zo goed mogelijk te ondersteunen. Voor het opbouwen van spierkracht en conditie zijn voedingsstoffen zoals eiwitten noodzakelijk. Een diëtist kan u hierbij helpen.

Naomi Heutinck

Sensire regio Lichtenvoorde 
Patronaatstraat 24, 7131 CG Lichtenvoorde
0900-3438435
06-82901116

n.heutinck@sensire.nl
www.sensiredietisten.nl

Psycholoog

Wanneer u of uw naaste kanker heeft, kan er veel op u af komen. Voor, tijdens en na de behandeling kan het zijn dat er psychische klachten of (relatie-)problemen ontstaan. Voor sommige mensen kan professionele hulp gewenst of nodig zijn om met de behandeling en de eventuele psychische gevolgen van de ziekte om te gaan. U kunt hiervoor terecht bij de psycholoog.

Steffie Lettink

GZ-psycholoog
Rentenierstraat 1, 7131 DK Lichtenvoorde
06-20880666
snlettink@mce-zorg.nl
www.mce-zorg.nl

Ergotherapeut

Heeft u problemen met het uitvoeren van de dagelijkse dingen in en om het huis? De ergotherapeut geeft advies, instructie, training of behandeling om weer algemene dagelijkse of arbeid gerelateerde handelingen te kunnen verrichten en weer zo zelfstandig
mogelijk te kunnen functioneren. Hierbij kunt u denken aan het (weer) leren aankleden of (weer) leren eten, maar de ergotherapeut biedt ook ondersteuning bij het omgaan met beperkte energie en het leren omgaan met concentratieproblemen en geheugen.

Sylke Kreeftenberg
Marga Klompé, locatie De Molenberg
Ziekenhuisstraat 14, 7141 AN Groenlo
0544-474100 of 06-13072204

Huid- en oedeemtherapeut

Als gevolg van behandelingen bij kanker, zoals bestraling en chemotherapie, kunnen er huidproblemen en/of oedeem ontstaan. De huid kan rood en geïrriteerd raken en er kan verkleuring of verbranding optreden. Door een operatie kunnen er littekens ontstaan. Een huid- en oedeemtherapeut kan u begeleiden en behandelen bij dergelijke klachten.

Petra Bertou

Rapenburgsestraat 40, 7131 CZ Lichtenvoorde
0544-725 825
06-13053467
info@huidtherapieoostgelre.nl

Everdien Griffioen

Centrum in Beweging
Patronaatsstraat 10, 7131 CG Lichtenvoorde 
Tel praktijk: 0544-375045 
E.Griffioen@centruminbeweging.nl
www.centruminbeweging.nl

Wijkzorg

De wijkverpleegkundige komt bij u thuis en bespreekt uw wensen en behoeften. De wijkverpleegkundige dient onder andere medicatie toe, ondersteund bij lichamelijke verzorging en wondverzorging. Er kan ook hulp worden geboden bij het regelen van bijvoorbeeld huishoudelijke hulp, thuiszorg of nachtzorg. De wijkverpleegkundige werkt samen met andere zorgverleners, waaronder een oncologieverpleegkundige en een palliatief verpleegkundige.

De oncologie verpleegkundige is gespecialiseerd in problemen en zorg bij kanker. U kunt de gevolgen van ziekte en behandeling bespreken, methoden om klachten te verminderen en problemen die u bijvoorbeeld thuis of op het werk ervaart door uw ziekte. Als er geen kans meer is op genezing dan kan de oncologie verpleegkundige u en uw naasten ondersteunen in deze fase.

De palliatief verpleegkundige kan begeleiding en ondersteuning bieden in de laatste levensfase. De palliatief verpleegkundige zet zich in om u in deze fase een zo hoog mogelijke kwaliteit van leven te geven en klachten zoals pijn en andere ongemakken te verminderen.

Careaz

Patronaatstraat 22, 7131 CG Lichtenvoorde
www.careaz.nl
Anke Giesen: 06-10439636 | a.giesen@careaz.nl
Lisette Spexgoor: 06-30272630 | l.Spexgoor@careaz.nl

Sensire

Gespecialiseerd verpleegkundige oncologie/palliatieve zorg
via 0900-8856
Oncologie.Winterswijk@sensire.nl
Bernie Aalbers 06-51418812
B.Aalbers@sensire.nl
Kitty Theissen 06-20856238
k.theissen@sensire.nl
Anita Sieljes 06-13057898
a.sieljes@sensire.nl
Felice Peek (i.o.) 06-30107782
f.peek@sensire.nl

Marga Klompé 

Diede Klein Gunnewiek
Oncologieverpleegkundige/Wijkverpleegkundige
06-13448021
d.kleingunnewiek@szmk.nl
Linda Colenbrander
Oncologieverpleegkundige/Wijkverpleegkundige
06-10019384
l.colenbrander@szmk.nl